Muzeum Wisły

Muzeum Wisły w Tczewie, jest oddziałem muzealnym Centralnego Muzeum Morskiego w Gdańsku. W budynku, gdzie znajduje się Muzeum Wisły, znajdowały się tam obozy przejściowe i Pomorska Fabryka Gazomierzy. Pierwszą wystawą Muzeum Wisły było Dzieje Żeglugi Wiślanej oraz Łodzie ludowe dorzecza Wisły.

Wystawa Muzeum Wisły, dotyczy przede wszystkim historii Wisły, oraz charakterystyki dorzeczy Wisły, wraz z opisem przyrody nadwiślańskiej i ewolucji osadnictwa w dorzeczach Wisły.

Wystawami czasowymi muzeum są:

  • Zabytkowe Statki Bałtyku
  • Archeologia podwodna w Polsce
  • Szkoła Morska w Tczewie

Na szkolnych lekcjach edukacyjnych, dzieci i młodzież mogą dowiedzieć się czym jest Muzeum, jak wyglądała Wisła na przełomie lat, jak kształtowała się Akademia wilków Morskich i jak wygląda Archeologia Podwodna.

Tczew jest pięknym miastem na Pomorzu, przez miasto przechodzi szlak Kociewski i szlak ziemi Tczewskiej, są to wspaniałe turystyczne szlaki dla każdego turysty.

W Tczewie oprócz muzeum Wisły warto odwiedzić, XX wieczny Ratusz miejski, wieżę ciśnień, most drogowy na Wiśle, Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego oraz przystań wraz z bulwarem.