Wyjątkowe Kaszuby

Kaszuby są wspaniałym rejonem w Polsce, na Kaszubach jest blisko 700 jezior, dwa parki narodowe oraz zielone lasy i rezerwaty przyrodnicze z parkami krajobrazowymi. Tak właśnie wygląda Szwajcaria Kaszubska. Ale to nie wszystko, Kaszuby mają dla swoich turystów wiele ciekawych miejsc, który warto odwiedzić. Kto chce zobaczyć dom do góry nogami i to ze sprzętami gospodarstwa domowego, powinien przyjechać na Kaszuby, w Szymbarku można odwiedzić to bardzo ciekawe miejsce. Kto by nie chciał zobaczyć jak to jest mieć nad głową stół i sofę, przeżycia w domku do góry nogami są niesamowite.

Park Miniatur kaszubskich znajduje się w Mirachowie, jest to muzeum gdzie można zobaczyć kaszubskie atrakcje pomniejszone prawie o 25 razy. W muzeum miniatur znajdują się także takie budowle jak:

  • Statua Wolności
  • Wielki Mur Chiński
  • Krzywa Wieża w Pizie

W Brodnicy Górskiej na stoku Złotej Góry odbywają się truskawkowe dożynki, jest to jedna z większych imprez na Pomorzu. Na festiwalu truskawek organizowane są zawody na najlepsze ciasto truskawkowe i zawody wędkarskie, Kaszuby słyną z jezior zasobnych w ryby.